Polykarbonátové desky jako zastřešení pergoly

polykarbonatove desky

Ve stavebním průmyslu se polykarbonátové desky používají poměrně často, ovšem stále více nacházejí uplatnění i na zahradách. Uplatnění nacházejí jako zastřešení pergol a zimních zahrad. V průmyslovém sektoru poslouží zase jako zastřešení sportovišť a různých objektů. Polykarbonátové desky se využívají především kvůli tomu, že jsou cenově dostupné, vyznačují se perfektní odolností, velice dobrými izolačními vlastnostmi a propustností světla.

Polykarbonátové desky pravděpodobně znáte. Víte však, z čeho se vyrábí? Polykarbonát je v podstatě termoplast, při jehož výrobě se využívají technologie jako vstřikování a lisování za tepla. Jakmile jsou polykarbonátové desky vyrobeny, je možné jejich vlastnosti ještě upravovat, a to různými způsoby, například mohou být ošetřeny UV vrstvou, aby přes ně nepronikalo nebezpečné UV záření.

Jaký je rozdíl mezi plexisklem a polykarbonátem?

Spousta lidí si zaměňuje polykarbonát s plexisklem, přitom se jedná o dva naprosto rozdílné materiály. Polykarbonátové desky jsou charakteristické houževnatostí a vyšší odolností vůči mechanickému zatížení. Bez nadsázky by se dalo říct, že jsou takřka nerozbitné. Jelikož je však materiál jako takový nestabilní proti působení slunečního záření, musí se ještě dodatečně opatřovat speciální vrstvou pro UV ochranu. Plexisklo je mnohem křehčí, při nadměrné zátěži se roztříští jako sklo. Zase na druhou stranu, nevyžaduje vrstvou pro ochranu před UV zářením.

Jaké jsou výhody polykarbonátových desek?

Stejně jako všechny materiály, tak i polykarbonát má hned několik výhod, které zaručeně oceníte. Právě pro své přednosti se ve stavebnictví využívá už poměrně dlouho.

  • odolnost vůči rozbití
  • snadná a rychlá montáž
  • nízká hmotnost
  • bezúdržbovost
  • perfektní tepelněizolační vlastnosti
  • dobrá propustnost světla
  • dlouhá životnost

polykarbonátové desky

Joomla SEF URLs by Artio

KONTAKT

Pokud chcete na této webové stránce publikovat svůj článek, ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4