Jak vyleštit nerez?

leštění nerezu

Lidé mají rádi lesklé věci. Jedná se o revoluční artefakt z doby, kdy záblesk vody byl majákem přežití. Ať už obnovujete krásné veteránské auto, děláte renovaci domů, nebo čistíte starožitnost, je třeba dodržovat několik základních pokynů, abyste pro svůj projekt dosáhli nejlepších výsledků. Přinášíme vám návod, jak vyčistit nerez.

Leštění nerezu: základy 

Nástroje a techniky, které používáte, budou záviset na velikosti vašeho projektu, počátečním stavu oceli a konečném výsledku, který hledáte. Pokud je ocel poškrábaná nebo promáčknutá, musíte ji před leštěním připravit, abyste nekončili s lesklým povrchem, který krásně zvýrazní všechny nedokonalosti.

Nejdříve se ujistěte, že povrch byl důkladně očištěn. Postačí jednoduchý čisticí prostředek. Pokud pracujete na automobilovém projektu a máte bitumenové skvrny na oceli, skvělou práci při rozpouštění dehtu s minimálním úsilím udělá petrolej. Pokud jsou k odstranění škrábance, můžete použít brusný papír, který postupně přechází z hrubého na jemnější štěrk, dokud nemáte hladký a rovnoměrný povrch. 

Kartáčovaná nerez vytváří vzor lehkých rovnoběžných čar. Vytváří dekorativní přitažlivost bez odrazu. Toto řešení je skvělé pro povrchy, které budou vystaveny velkému množství slunečního svitu nebo jasným vnitřním světlům. Často se používá pro kuchyňské spotřebiče. 

Pro leštění nerezu nepotřebujete žádné speciální nástroje, stačí jen vhodné brusivo. Lesklé a zrcadlové povrchy jsou vysoce reflexní a vytvářejí se pokračováním progresi jemnějších brusiv a přidáním leštící směsi. Tím se vytváří lesklý vzhled, který nás velmi přitahuje, zároveň usnadňuje čištění. Je také skvělý pro maskování následků svařování. 

Na rozdíl od kartáčovaného nerezu, lesklá povrchová úprava ve skutečnosti zlepšuje odolnost nerezové oceli vůči korozi. Leštění vyhlazuje štěrbiny, kde se částice rzi shromažďují a zachycují. Díky trpělivosti a pozornosti k detailům můžete vytvořit lesk podobný chromu, díky čemuž je tento proces ideální pro úpravu automobilů. 

Joomla SEF URLs by Artio

KONTAKT

Pokud chcete na této webové stránce publikovat svůj článek, ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4