Jaké výhody má čištění kovů laserem?

Výsledek obrázku pro laserové čištění kovů

Od čištění výrobních forem, po oživení historických památek, čištění laserem je čím dál oblíbenější neinvazivní metodou čištění. Mimo vysokou účinnost má laserové čištění výhodu v několika ohledech, které Vám v tomto článku představíme.

Vysoká účinnost
Jak už jsme zmínili výše, laser vyčistí vše, co ostatní metody nemají šanci vyčistit. Již po prvním laserovém ošetření jsou viditelné výsledky a při běžném zašpinění je dostačující. V případě dlouhodobého napadení kovu rzí, a nerovného povrchu je třeba další laserové ošetření soustředěné na místa, které nejsou kompletně čistá.

 

Neinvazivnost
Přesně nastavený laser čistí bez jakéhokoliv poškození čištěného materiálu. Právě pro svou neinvazivnost je používaný laserový čistič i na historické památky bez obavy, že by došlo k narušení původního materiálu. Je vhodné použít laserové čištění v případě čištění těch částí stroje, které si musí zachovat svou velikost v setinách milimetru. Jelikož při čištění není použito abrazivních materiálů, kovový povrch se při čištění neopotřebovává, tedy zůstává dlouhodobě v původním stavu. Další výhodou laseru je nízká teplota, pro případy čištění materiálů náchylným na teplotu.

 

Nízký ekologický dopad
Laser pro svou funkci vyžaduje pouze elektřinu, proto nedochází k plýtvání vodou ani vypouštění chemikálií do ovzduší. Laser také přímo odstraňuje špínu z povrchu a vypařuje ji, tedy nedochází k prašnosti a ohrožení vdechnutí částí rzi operujícím pracovníkem.

 

Ekonomická výhoda
V případě, že uvažujete o investici do laserového čističe na Vaše pracoviště, můžete se spolehnout, že se Vám toto rozhodnutí velmi vyplatí. Laser je totiž jednoduchý na obsluhu, vyžaduje pouze zakoupení a instalaci a můžete ho používat donekonečna. Nastavit se může na čištění nejen kovů a proto ve Vaší firmě může pomoci v nejednom ohledu.

V případě Vašeho zájmu můžete nezávazně kontaktovat A-Z Kovo a získat více informací a službách čištění kovu laserem.

Laserové čištění kovů

Joomla SEF URLs by Artio

KONTAKT

Pokud chcete na této webové stránce publikovat svůj článek, ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4