Co si rozmyslet před objednání zimní zahrady

cena zimní zahrady

Měli jste skvělý nápad konečně si splnit sen o investování do zimní zahrady? Gratulujeme! Ještě než budete vůbec přemýšlet o tom, jaká bude cena zimní zahrady vašich snů, přečtěte si tento článek, který vás provede trochou historie, dále materiály používaných při stavbě zimní zahrady a nakonec výhody, které vás s ní čekají.

První zimní zahrady

Neboli oranžerie byly v historii považované za skvělý způsob, jak ukázat hostům na vašich večírcích, že máte hodně peněz. Jelikož pomeranče si mohli dovolit jen ti nejbohatší a i ti je měli jen občas, protože se ze španělska dovážely lodí velmi dlouho. Aby tento problém vyřešili a mohli se chlubit tím, že mají tolik peněz že mají samostatnou místnost na růst vlastních pomerančů, postavily se jako prodloužení domů vyšších tříd prosklené místnosti, které byly plné rostlin a pomerančovníků. V těchto místech se pořádaly večírky a o pomerančovníky se staraly vyškolené designované služky.

Moderní zimní zahrady

V dnešní době se zimní zahrady pořizují více lidmi, než jen těmi nejbohatšími a nejčastěji za jiným účelem. Nejčastěji chtějí mít majitelé domů klidné prostředí, ve kterém si mohou i v zimě užívat pocit, jako by byli venku a zároveň jejich rostliny přežijí těžké chladné měsíce.
Prostor, kam se vejdou křesla na sezení, kávový stolek a desitky rostlin je pro mnoho lidí představa naprostého ráje.

Co všechno ovlivní cenu

Hlavním faktorem je samozřejmě velikost zimní zahrady, kterou plánujete postavit. Podle toho, kolik nábytku chcete mít ve své zimní zahradě naplánujte svou zimní zahradu. Občas stačí, když místo celé prosklené místnosti s proskleným stropem a dvěmi stěnami stačí mít jednu celou prosklenou stěnu. Zvláště, pokud nechcete příliš zvětšovat své obydlí, tak se vám bude hodit mít pouze jednu prosklenou stěnu.

Joomla SEF URLs by Artio

KONTAKT

Pokud chcete na této webové stránce publikovat svůj článek, ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4