Zahradní čerpadla a jejich široké uplatnění

levná zahradní čerpadla

V letním období je nezbytné zahradu pravidelně zavlažovat. Pokud máte vysazené rostliny, zeleninu, ale také třeba okrasné květiny, je potřeba všemu zajistit dostatečné množství vody. Bohužel, venku nepadne ani kapka, a proto nesmíte zapomenout na pravidelné zalévání zahrady, jinak by vám začala veškerá zeleň pomalu umírat, což zřejmě nechcete. V takovém okamžiku vám mohou pomoct zahradní čerpadla.

Používat vodu z vodovodního řadu na zavlažování zahrady je nejenže neekonomické, ale v období sucha dokonce zakázané. Využijte raději alternativní zdroje, které vás nic nestojí. Pokud navíc koupíte levná zahradní čerpadla, ušetříte si spoustu práce.

Jaká čerpadla jsou k dispozici?

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství čerpadel od různých značek a s odlišnými parametry. Čerpadla se rozdělují hlavně podle konstrukce a účelu použití, a to konkrétně na:

  • povrchová čerpadla,
  • ponorná čerpadla.

Povrchová čerpadla se instalují mimo zdroj vody a bývají samonasávací, což znamená, že zařízení dokáže samo nasávat vodu, ale pouze do hloubky 8 metrů. Ponorná čerpadla se dávají pod vodní hladinu a využití nacházejí především tam, kde je hloubka větší než 8 metrů, například ve vrtu.

Před každým použitím je nezbytné tato čerpadla zapnout, což je při zalévání zahrady trochu nepraktické, a proto je dobré pořídit si vodní automat, jenž disponuje tlakovým spínačem. Takový automat začne čerpat vodu, jakmile sepnete postřikovač. Podobně fungují i domácí vodárny s tlakovou nádobou.

Jak vybrat zahradní čerpadlo?

Jestliže tedy hledáte zahradní čerpadlo, které by se stalo vašim pomocníkem na zahradě, měli byste zohlednit hned několik technických vlastností, a to především průtok a dopravní výšku. Na základě těchto dvou parametrů jste schopni vybrat optimální model.

Jedním ze specialistů na zahradní čerpadla je společnost RedEd, která vám v případě potřeby s výběrem poradí.

levná zahradní čerpadla, zahradní čerpadla

Joomla SEF URLs by Artio

KONTAKT

Pokud chcete na této webové stránce publikovat svůj článek, ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4